Classificação 2021


Pos Bib Name G Pos G Time Team Country
1 261 Claire Bannwarth F 1 39:00:00 Team Lapin Duduracell FRA
2 18 Bruno Bondoso M 1 42:50:00 C.D.C. Nave Trail Runners POR
2 236 Bruno Maia M 1 42:50:00 CPA Trail Team POR
4 241 António Martins M 3 43:41:00 Sporting Clube Espinho / Atletismo António Leitão POR
4 235 António Pinto M 3 43:41:00 Sporting Clube Espinho / Atletismo António Leitão POR
6 153 Luca Papi M 5 46:18:00 WAA Team ITA
7 3 Rui Luz M 6 46:38:00 OCS-Arrábida Trail Team POR
8 38 Miguel Lara M 7 53:23:00 Lara Corriendo por el campo ESP
8 244 Paulino de Abreu M 7 53:23:00 Solopisadas Team POR
10 6 Levi Rizk M 9 55:12:00 Individual USA
10 51 Rodrigo Novo M 9 55:12:00 Once ESP
12 219 Amaro Teixeira M 11 57:13:00 Penta Clube da Covilhã/Sport Hotel Trail Running Team POR
13 242 Daniel Henestrosa M 12 58:13:00 Individual ESP
14 185 André Monteiro M 13 58:39:00 Vikings Trail Runners/CCR Alcabideque //  N3
A.S.A Team
POR
15 256 Bruno Gouveia M 14 58:55:00 Vip RC POR
15 254 Daniel Santos M 14 58:55:00 ABCansado Trail POR
17 260 Marta Abrantes F 2 59:06:00 Runners da Frente
Ribeirinha PSI
POR
18 238 Manuel Matos M 16 59:33:00  APPACDM
Santarém
POR
19 130 Ricardo Roncon M 17 59:34:00 ATR-Algarve Trail
Running
POR
20 64 Sérgio Melo M 18 60:38:00 FxTrainer BRA
21 119 Miguel Gonzalez M 19 61:19:00 Peña ciclista
Piedrabuena
ESP
22 159 Daniel Carrasco Real M 20 61:26:00 Corriendo por el
campo-Murcia (leke-leke)
ESP
23 193 Fábio Mendes M 21 61:36:00 Esgalhada Trail Team POR
24 132 Vítor Lebre M 22 61:58:00 Individual POR
25 152 Pedro Santos M 23 62:09:00 Boavista trail POR
26 240 Rogério Palmeiro M 24 62:22:00 Boavista trail POR
27 150 Hélio Costa M 25 62:27:00 Boavista trail POR
28 258 Adelaide Silva F 3 62:37:00 Muntaderijo POR
29 114 Luís Matos M 26 62:38:00 G..D.R. São Francisco
da Serra
POR
30 166 Marco Caires M 27 63:05:00 Clube Montanha do
Funchal
POR
31 247 Mª Conceição Ferreira F 4 63:07:00 ZTrail Mercentro POR
31 13 Rui Pinho M 28 63:07:00 Individual POR
33 232 Augusto Oliveira M 29 63:08:00 Individual POR
34 252 André Barros M 30 63:09:00 Clube Desportivo de
Espite
POR
35 102 Pedro Raposo M 31 63:20:00 Clube Millennium BCP POR
35 222 Helder Baptista M 31 63:20:00 Clube Millennium BCP POR
37 30 Rui Pedras M 33 63:33:00 Individual POR
37 259 Luís Nunes M 33 63:33:00 Clube Atletismo
Óbidos
POR
39 85 Jan de Laet M 35 63:39:00 FATT/ Fun Adventure
Trail Run Team
BEL
40 214 Jorge Bastos M 36 63:57:00 Individual POR
41 243 Juan Jose Herrero M 37 64:55:00 Locos por el Trail ESP
41 255 Oscar Zalaya M 37 64:55:00 Locos por el Trail ESP
41 100 Jaime Sánchez M 37 64:55:00 Papelería Fénix ESP
44 264 Silvia Amodio F 5 65:12:00 Ultrafondo Cantabria URU
45 230 Jose Buendia Ros M 40 65:13:00 Nutriban Soc. Atl.
Alcantarilla
ESP
46 239 Eva Hochbauer F 6 65:33:00 ACS Uultra Pana La
Capat
ROU
46 5 Pedro Batista M 41 65:33:00 Individual POR
48 253 Roberto Arnanz M 42 65:34:00 Individual ESP
Men Team 2
DM – 200 1 João Caldeira M 1 40:55:00 Grupo Desportivo da Mata POR
DM – 263 Hugo Alves M Grupo Desportivo da Mata POR
Men Team 4
QM – A248 1 Marco Duarte M 1 32:21:00 Penta Clube da Covilhã/Sport Hotel Trail Running Team POR
QM – A249 Marco Alves M Penta Clube da Covilhã/Sport Hotel Trail Running Team POR
QM -A250 Ricardo Sousa M Penta Clube da Covilhã/Sport Hotel Trail Running Team POR
QM-A251 Gaspar Ramôa M Penta Clube da Covilhã/Sport Hotel Trail Running Team POR